TOVAR V AKCII

bežná cena 14,90 Euro
naša cena 12,90 Euro
skladom
bežná cena 20,90 Euro
naša cena 16,90 Euro
skladom

» Montáž, údržba-terasy Woodlok

Woodlook® je moderný progresívny stavebný materiál určený do exteriéru. Jeho úlohou je osloviť tých stavebníkov a investorov, ktorí uprednostňujú drevo, no neustále sa boria s jeho nedostatkami, hlavne vysokými nárokmi na údržbu.

Woodlook® je priemyselný produkt - kompozitný materiál, vyrábaný extrúziou zmesi termoplastu a drevnej múčky do rôznych profilov podľa účelu použitia.

Jeho zloženie tvorí 60% múčka z kvalitných tvrdých drevín a 40% HDPE (tvrdený polyetylén) s ekologickými aditívami na zabezpečenie farebnej stálosti, odolnosti voči vode, hnilobe, hmyzu a UV žiareniu. Vďaka použitiu najkvalitnejších surovín a najmodernejšej technológie je tento materiál predurčený na vysokú mechanickú odolnosť a odolnosť voči vlhkosti a slnečnému žiareniu.

Hlavné oblasti použitia:

- terasy, podlahy pri bazénoch, balkóny

- fasádne obklady

- ploty, brány

Terasy - montáž a údržba:

Terasu je možné zhotoviť na akomkoľvek podklade. Podľa toho sa volí materiál podkonštrukcie - konštrukčné hranoly wpc Woodlook, hliník, oceľ alebo tlakovo impregnované drevené hranoly. Dôležité je dodržať maximálnu vzdialenosť jednotlivých konštrukčných hranolov podľa typu použitých terasových dosiek a predpokladaného zaťaženia terasy. Na ukončenie hrán sa môžu použiť lišty wpc, hliníkové lišty alebo koncové krytky na komôrkové dosky.

Pri montáži je nutné brať do úvahy miestne teplotné pomery s ohľadom na tepelnú rozťažnosť materiálu v závislosti od vonkajšej teploty. Montáž doporučujeme zveriť vyškoleným a skúseným montérom.

Údržba je jednoduchá, spočíva v umytí terasy, najlepšie tlakovou vodou s plochým prúdom do 80 Bar (tzv. wapka). Mastné fľaky je vhodné čo najskôr umyť obyčajným saponátovým roztokom a vodou. Nie je vhodné používanie rozpúšťadiel, pretože tie by mohli zmeniť farbu materiálu. Stopy po cigaretových opalkoch a škrabance je vhodné odstrániť jemným zbrúsením brúsnym papierom, alebo drôtenkou v smere drážok.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

ZmFhM