TOVAR V AKCII

bežná cena 17,90 Euro
naša cena 15,90 Euro
skladom
bežná cena 16,90 Euro
naša cena 12,90 Euro
skladom
bežná cena 17,90 Euro
naša cena 15,90 Euro
skladom

Fasády

 

Vitajte na stránkach venovaných produktu Woodlook®,
modernému bezúdržbovému materiálu pre exteriéry

Woodlook® je moderný progresívny stavebný materiál určený do exteriéru. Jeho úlohou je osloviť tých stavebníkov a investorov, ktorí uprednostňujú drevo, no neustále sa boria s jeho nedostatkami, hlavne vysokými nárokmi na údržbu.

 

Woodlook® je priemyselný produkt - kompozitný materiál, vyrábaný extrúziou zmesi termoplastu a drevnej múčky do rôznych profilov podľa účelu použitia.

Jeho zloženie tvorí 60% múčka z kvalitných tvrdých drevín a 40% HDPE (tvrdený polyetylén) s ekologickými aditívami na zabezpečenie farebnej stálosti, odolnosti voči vode, hnilobe, hmyzu a UV žiareniu. Vďaka použitiu najkvalitnejších surovín a najmodernejšej technológie je tento materiál predurčený na vysokú mechanickú odolnosť a odolnosť voči vlhkosti a slnečnému žiareniu.

 

Hlavné oblasti použitia:

 

- terasy, podlahy pri bazénoch, balkóny

- fasádne obklady

- ploty, brány

 

Výhody Woodlook® oproti drevu pri použití v exteriéri?

 

 • nižšia cena oproti exotickým drevinám
 • bezúdržbová prevádzka so zachovaním farebnosti
 • rozmerová stálosť, dosky sa nekrivia, neštiepia
 • žiadne triesky v chodidlách
 • dokonalý vizuálny efekt
 • nešmykľavý povrch za mokra – oceníte hlavne pri bazéne
 • žiadny drevokazný hmyz

V čom sa líši Woodlook® oproti iným kompozitným materiálom?

 1. Kvalitné suroviny a technológia. Nadrobno pomletá múčka z kvalitných vysušených tvrdých drevín spolu s modernými výrobnými linkami zabezpečuje vysokú hustotu a súdržnosť výsledného produktu a tým vysokú odolnosť voči všetkým vplyvom v exteriéri. Použitie jemnej drevenej múčky sa prejavuje aj na vzhľade podobnom drevu. Veľa iných výrobcov používa pri výrobe piliny z mäkkých drevín vyššej frakcie - aj viac ako 2 mm, čo okrem "drevotrieskového" vzhľadu má za následok aj viditeľnejšie zošednutie týchto pilín vplyvom UV žiarenia.
 2. Ako polymér je použitý ekologický, recyklovateľný tvrdený polyetylén (HDPE), ktorého nespornými výhodami sú vysoká hustota a tvrdosť, nenasiakovosť a odolnosť voči opotrebeniu
 3. Hladká plocha na pohodlnú chôdzu vďaka naplocho skoseným drážkam

Veľa konkurenčných kompozitných materiálov používa v zmesi:

 • PVC - nižšia tepelná stálosť, vysoká lámavosť, pri horení sa z neho uvoľňuje toxický chlórovodík a preto je tento material kvôli ekológii na ústupe
 • PP (polypropylén) – vyššia krehkosť pri nízkych teplotách a degradácia materiálu vplyvom mrazov, vzhľad podobajúci sa viac plastu

Čo by ste mali vedieť

Profily zn. Woodlook sú vyrábané najmodernejšou technológiou z kvalitných surovín. Tejto kvalite zodpovedajú aj ceny.

Tak ako v každej inej oblasti, sú firmy, ktoré sa snažia presadiť na trhu nižšou cenou a ponúkajú na prvý pohľad veľmi podobné materiály. Rozdiel sa dá ale určiť pri detailnom porovnaní. Preto doporučujeme navštíviť našu vzorkovňu.

Samozrejme, že je možné vyrobiť aj lacnejšie drevoplasty, ak sa ušetrí na materiáli:

- odpadové piliny z akéhokoľvek dreva – mäkkého, nevysušeného, priemyselne predtým spracovaného, ktoré môže obsahovať rôzne nevhodné chemikálie, lepidlá...

- viacnásobne recyklovaný plastový granulát. Viacnásobnou recykláciou plasty degradujú

- nekvalitné, lacné farbivá, ktoré nezabezpečia potrebnú farebnú stálosť

- nekvalitné, alebo žiadne UV stabilizátory a ostatné prímesi, ktoré pomáhajú zabezpečiť dlhú životnosť v našich poveternostných podmienkach. Keďže drevená zložka tvorí väčšinový podiel v kompozícii, práve jej kvalita je rozhodujúca.

 

Veľmi dôležitou podmienkou celkovej spokojnosti s kvalitou je aj kvalitne a precízne prevedená montáž. Mnohí dodávatelia sa zbavujú zodpovednosti za vady formulkou „za závady spôsobené nevhodnou montážou neručíme“. Takisto niektorí dodávatelia uvádzajú, že montáž je nenáročná a jednoduchá. Z našich skúseností z niekoľko stoviek realizácií po celej SR a ČR vyplýva, že drobnými chybami a nedokonalosťami pri montáži sa dajú spôsobiť nenapraviteľné chyby, ktoré sú v konečnom dôsledku drahšie, ako samotná cena montáže. Na videách na internete tá práca vyzerá jednoducho, ale len pre skúseného stolára, alebo tesára, ktorý dobre ovláda vlastnosti a špecifiká kompozitných materiálov.

 

Súčasťou našich služieb je aj kvalitná realizácia diela na kľúč.

 

Materiály zn. Woodlook dodávajú len nami autorizovaní obchodní partneri a realizačné firmy.

 

 

Usporiadať podľa 
Výrobca  

 

naša cena 0,52 Euro

skladom


 

naša cena 0,60 Euro

skladom


 

naša cena 0,60 Euro

skladom


 

naša cena 0,60 Euro

skladom


 

naša cena 0,60 Euro

skladom


 

naša cena 0,65 Euro

skladom


 

naša cena 4,79 Euro

skladom
 

naša cena 16,68 Euro

skladom

YjdlZTdm